Tālrunis: +371 202-19-111
Apkures iekārta un montāža

PAKALPOJUMI

Apkures sistēmas skalošana

Apkures sistēmas skalošanaĻoti bieži rodas vajadzība pēc tādas operācijas, kā apkures sistēmas skalošana, jo pa visām apkures sistēmu caurulēm un tilpnēm cirkulējošs ūdens ir viela, kura izraisa koroziju. Visas sistēmas caurules tiek piesārņotas ar korozijas piesārņojumiem. Turklāt ūdens ir piesātināts ar dažādiem sāļiem un minerāliem, tāpēc rodas katlakmens uz visām apkures sistēmu iekšējām virsmām.

Piesārņotām caurulēm ir daudz mazāka siltumietilpība, tāpēc ievērojami palielinās telpu apkures izmaksas. Korozijas piesārņojumu un katlakmens siltumvadītspēja ir aptuveni 40 reizes zemāka nekā apkures sistēmas metāla siltumvadītspēja. Piesārņojuma slānis, kura biezums ir 1 milimetrs, spēj samazināt sistēmas siltuma atdevi par 4-6 procentiem. Un ko runāt, ja piesārņojumu slānis sastāda 5-6 milimetrus? Tādos gadījumos siltuma atdeve pazeminās par 20-25 procentiem. Un tas nozīmē atbilstošo apkures finanšu izmaksu palielināšanos.

Speciālisti, kuri nodarbojas ar tādu lietu kā apkures skalošana, atzīmēja, ka sistēmās, kuras netika attīrītas apmēram desmit gadus, katlakmens slānis sastādīja 50 procentus no caurules šķērsgriezuma, un tas nozīmē, ka sistēma nepilnīgi funkcionēja.

Lai autonomā apkures sistēma pilnvērtīgi izpildītu savas funkcijas, ir nepieciešama regulāra skalošana – attīrīšana no visu tipu piesārņojumiem.

Siltummaiņu ķīmiskā skalošana

Pēdējā laikā autonomās apkures sistēmas kļuva ļoti populāras. Aprīkot savu māju, dzīvokli ar tādu sistēmu – tas ir ne tikai gūt pilnīgu neatkarību no komunāliem dienestiem, bet arī paņēmiens, kā ietaupīt ievērojamas naudas summas telpu apkurei. Tādu iekārtu iegāde un uzstādīšana neprasa lielas naudas izmaksas, bet mājas apkure pati par sevi izmaksās daudz lētāk.

Jebkuras apkures sistēmas prasa noteiktu kopšanu. Un apkures autonomās apkures sistēmas nav izņēmums, jo laiku pa laikam rodas vajadzība pēc tādas procedūras, kā siltummaiņu skalošana.

Tādu apkures sistēmu ekspluatācijas laikā, it sevišķi tajos gadījumos, ja par siltumnesēju tiek izmantots parastais ūdens, bet nevis glicerīna vai ēteriskie siltumnesēji, notiek iekšējo detaļu piesārņojums. Cirkulējot šķidrumam-siltumnesējam pa mājas apkures sistēmu, visi piesārņojumi, kuri ir līdzīgi korozijas atlikumiem vai katlakmenim, paliek sistēmas iekšienē, daļēji nogulsnējoties uz caurulēm, un, lielākoties, siltummaiņos.

Par piesārņojuma sekām ir mazāka apkures sistēmas siltumatdeve un liela siltummaiņu slodze, un tas nozīmē lielākas apkures izmaksas, un tā rezultātā – būtiskas finanšu izmaksas. Šo problēmu var novērst ar diviem paņēmieniem: vai izjaukt visu sistēmu un pašrocīgi attīrīt visas detaļas no piesārņojumiem, bet caurules, kuras nevar attīrīt – vienkārši nomainīt, vai nu novērst piesārņojumus, izskalojot visu sistēmu.

Attīrīt visu manuāli ir ļoti ilgi un sarežģīti, un diez vai būs tie, kuri vēlēsies pamēģināt iemiesot tādu procedūru dzīvē. Tieši tāpēc vislabākais variants būs skalošana, un tieši ķīmiskā siltummaiņu skalošana. Tā vietā, lai izjaukt visu apkures sistēmu un manuāli nodarbotos ar detaļu attīrīšanu, sistēmai tiek pieslēgts aparāts, kas ir piepildīts ar ķīmiski aktīvu šķidrumu. Pēc tam aparāts tiek iedarbināts, un šķidrums sāk plūst pa visām siltummaiņa caurulēm. Speciālais ķīmiskā reaģenta sastāvs bez problēmām šķīdina visus kaļķakmens un korozijas piesārņojumus un noskalo tos no sistēmas, pilnīgi attīrot to.

Ķīmiskai skalošanai, izņemot paša procesa vienkāršumu, ir vēl dažas pozitīvās īpašības, un tieši:

  1. Kaļķakmens un korozijas nogulsnējumu simtprocentīgā noņemšana, kā arī attīrīšana no citiem piesārņojumu tipiem;
  2. Gan siltummaiņa iekšējās vides, gan arī paša šķīduma pilnvērtīga attīrīšana pat neaugstās temperatūrās;
  3. Izlases kārtībā vielas aktīvais sastāvs ļauj skalot sistēmas ne tikai ar metāla, bet arī ar plastikāta vai gumijas caurulēm;
  4. Skalošanas šķidrums neietekmē blīvētāju struktūru;
  5. Pēc iespējas maksimāli pasivē siltummaiņu iekšējās daļas, aizsargājot no atkārtotās dažāda tipa piesārņojumu rašanās.

Siltummaiņu ķīmiskā skalošana var būt īstenota ar diviem paņēmieniem:

  1. Pirmajā gadījumā skalošanas laikā tiek veidots noslēgtais kontūrs, kurā ķīmiski aktīvs šķidrums cirkulē pa apkures sistēmu līdz tam laikam, kamēr viss sastāvs kopā ar piesārņojumiem nebūs viendabīgs, un tas nozīmē, sistēma būs pilnīgi tīra. Pēc tam visu izskalo ar parasto ūdeni;
  2. Otrajā gadījumā, pirms desmit minūtēm līdz sistēmas skalošanas pabeigšanai, šķidrumam pievieno speciālos neitralizatorus, pēc kuriem nebūs vajadzīga sistēmas papildus skalošana ar ūdeni.

 


KĀPĒC GEB

Franču kompānijai GEB Groupe BARTHELEMY ir sava vēsture kopš 1860. gada, un ražošanas pamats bija tvaika mašīnu pastas-hermētiķa un smērēšanas līdzekļa izgudrojums. Gandrīz 150 darbības gadu laikā kompānija varēja ieņemt vadošo vietu hermetizējošo un smērēšanas līdzekļu tirgū. Pateicoties savai ilggadīgai pieredzei, GEB sasniedza augstāko profesionālisma līmeni ūdensapgādes un apkures sistēmu hermetizācijas, remonta un kopšanas produktu jomā.

GEB šodien – tas ir viens no vadošiem PVH līmes, hermetizācijas speciālo pastu un anaerobo sveķu ražotājiem, vadošais ugunsizturīgo sastāvu ražotājs Francijā un galvenais piegādātājs Eiropas kamīnu un krāšņu ražotājiem. Kompānijas ražošana ir sertificēta pēc ISO 9001 standartiem, kas ļauj uzturēt nemainīgo produkcijas kvalitātes garantiju.

 

Mūsu partneri